Dekton

EŞSİZ VE BENZERSİZ MEKANLAR

Dekton cam ve porselen üretiminde kullanılan en gelişmiş hammaddeler ile yüksek kalite kuvarsın mükemmel bir birleşimidir.

Dekton Binlerce yıl boyunca yüksek ısı ve basınca maruz kalan doğal taşın geçirdiği metamorfik değişimin hızlandırılmış bir versiyonu olan yüksek teknolojili Dekton modelleri Sinterlenmiş Partikül Teknolojisini kullanır.

Sinterlenmiş partikül teknolojisi en gelişmiş endüstriyel teknolojilerin yenilikçi uygulamalarını bir araya getirir. Bu evrim yeni bir süreç, devrimsel bir malzeme ve öncü bir ürün ortaya çıkarabilen teknolojik ve endüstriyel bir ilerlemeyi temsil eder.Elektronik mikroskoplama, özel bir sinterleme ve ultra sıkıştırma sürecinin sonucu olarak malzemenin gözeneksizliğini anlamamızı sağlar. Bu sıfır gözeneklilik ile gerilim ve zayıf noktalara sebep olan mikro kusurların bulunmayışı farklılığını ortaya koyar.

ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Yüksek performans ve göz alıcı tasarım istenen alanlar için iyi bir çözümdür. Devrimsel özellikleri tasarımcıya halihazırda diğer malzemelerde bulunan kısıtlamaları bir tarafa bırakarak sınırsız bir özgürlük verir.

 Yüksek Mekanik Direnç

 Gözeneksiz

 Renk Sabitliği

 Boyut Sabitliği

 Hidroliz Direnci

 Alev almayan malzeme

Yüksek UV Direnci

Dekton ultraviyole ışınlarına (UV) yüksek direnç gösterir ve zamanla solmaz, rengini kaybetmez. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanabilen yüksek dirençli bir üründür.

Yüksek Direnç

Dekton piyasadaki yüzeyler arasında çizilmeye karşı en dirençli yüzeydir. Bıçak  Dekton’a zarar veremez. Bıçağınıza zarar gelmemesi için kesme tahtası kullanmanız önerilir.

Yüksek Leke Direnci

Dekton leke tutmaz. En inatçı lekeler bile yüzeyden kolaylıkla silinebilir. Dekton gözeneksiz yapısı ve reçine içermemesi sayesinde, kimyasallara dayanıklıdır.

Yüksek Ateş ve Isı Direnci

Yanmadan, alev almadan ve çatlamadan yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Maximum ısıda bile yüksek dirence sahiptir.Bu en önemli özelliklerindendir.

Yüksek Aşınma Direnci

Dekton’un aşınmaya karşı granitten dayanıklı olması onu ticari uygulamalar ve zemin gibi yüksek trafiğe sahip alanlar için ideal bir yüzey haline getirir.

Yüksek Donma ve Çözülme Direnci

Düşük termal genleşme katsayısı sayesinde aşırı sıcak ve aşırı soğukta oluşabilecek termal şoklara karşı dayanıklıdır.

UYGULAMA ALANLARI

DEKTON, dokunması keyif veren ve yıllarca kullanımın sonrasında bile yıpranmayan temiz bir yüzeydir. Yapılan işi keyif verici bir deneyim haline getiren alanlar yaratma becerisine sahip, günlük yaşamın yoğun temposunda son derece kullanışlı bir malzemedir.

MUTFAK TEZGAHLARI

AÇIKHAVA MUTFAKLARI

 BANYO TEZGAHLARI

 DUVAR KAPLAMALARI

ZEMİN KAPLAMALARI

 DIŞ CEPHE KAPLAMALARI

DEKTON RENKLERİ

Yüzeylerde devrim yaratan tezgah leke ve boya tutmaması, güneş ışıklarından etkilenmemesi, donmaya ve ısıya karşı direnci, alev almayan malzemesiyle tasarımlar için önemli bir alternatif sunar.

Renkleri sabittir. Üretim teknolojisinde kullanılan pigment kontrolü sayesinde, levhadan levhaya renk farklılığı göstermez. Ayrıca zamanla renklerinde solma ve değişim olmaz.

DEKTON GALERİ

Industrial serisi metal ve taşın yaşam döngülerinin farklı aşamalarındaki deformasyonların estetik güzelliğine övgü amacıyla yaratıldı. Oksitlenmenin zengin ve karmaşık yapısı ve olgunlaşan taşın otantik güzelliğini organik süreçlere yansıtıldı. Benzersiz teknolojisi bize sınırların dışında düşünme ve tasarlama kabiliyeti verirken sonuç bu mucizevi malzemeyi en güzel temsil eden renkler olarak ortaya çıktı

WhatsApp chat