Mermer Tezgah

Mermer Tezgah

Mermer Tezgah

Desenleri ile göz kamaştıran dayanıklı ve sağlam olmasıyla da en çok tercih edilen tezgah modelidir. Mermer Tezgah Uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Evinizin mutfağını yenilemeye karar verdikten sonra, daha uzun süreli kullanım için dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri, hatta belki de en önemlisi mutfak tezgahı seçimidir. Tezgahseçiminde öncelikle, mutfağınızın yansıtmasını istediğiniz dekoratif stili göz önünde tutmalısınız. Günümüzde dekorasyonun her alanında farklı malzemeleri birlikte kullanımın yaygınlaşmasına karşın, rüküşlükle stil sahibi olmak arasında son derece ince bir çizgi bulunduğunu unutmamak gerek! Mesela: klasik döşenmiş country veya rustik mutfaklarda, paslanmaz çelik bir tezgahın kullanımı ne kadar aykırıysa. Son derece modern teknolojiye sahip ürünlerin yer aldığı, endüstriyel tarzda döşenmiş bir mutfakta da ahşap doğrama bir tezgah tercihi, aynı derecede nahoş sonuç verebilir.

Mutfağınızın mobilyaları ve dolap kapaklarıyla öne çıkmasını isterseniz, daha yalın görünümlü bir tezgah seçmeniz yerinde olur. Bunun içinde en geçerli tezgahlardan biride Mermer Tezgahlardır. Dolap kapakları ve kulplarının sade olduğu. Aksesuarların ön plana çıktığı mutfaklarda da bunun tam tersine. Göz alıcı bir tezgah tercihinden çekinmemelisiniz. Mutfak tezgahı, mutfağın bütün görünümünü tek başına değiştirebilen, etkili bir unsurdur. Üstelik sadece görünüm değil, kullanım açısından da yadsınamaz bir öneme sahiptir. Oysa çoğu insan mutfağını değiştirirken bu önemli mutfak bileşenini gözardı ettiğinden. Tadilatın üstünden fazla zaman geçmeden çeşitli yakınmalar ve şikayetler ortaya çıkabilir.

En çok rastlanan şikayetlerden biri tezgahın kolayca lekelenmesi ve yeterince temiz görünmemesidir. Eğer siz de en çok bundan şikayetçiyseniz. Bir dahaki seçiminizde tezgah malzemesinin kolay temizlenebilir, asitlere karşı uzun yıllar dayanıklı ve iz bırakmayan türden olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca malzemesi ne olursa olsun, mutfak tezgahlarına sıcak tencere ya da fırın kabı gibi yüksek ısı kaynaklarını doğrudan yerleştirmeyin; yüksek ısı bütün tezgahların baş düşmanıdır! Seçimlerinizi kolaylaştırmak adına tüm bu unsurlara dikkat ederek mutfak tezgahlarının avantaj ve dezavantajlarını incelemeyi ihmal etmeyin!

No Comments

Post A Comment

WhatsApp chat