Mermer Tezgah, Granit Tezgah ? Peki hangisi?

Mermer Tezgah, Granit Tezgah ? Peki hangisi?

Mermer Tezgah, Granit Tezgah en önemli özelliği  en büyük avantajı oldukça sağlam olmalarıdır. Mermer tezgah, granit tezgah doğal taş grubundadır. Granit tezgah, ısıyı izole eden, dayanıklı ve onlarca farklı rengi bulunabilen bir taş malzemeden üretilir. Renk seçeneği çok olmasına karşın karışık renkli bir yapıdadır. Tek ve düz renk bir ürün değildir. Uzun ömürlü kullanıma oldukça uygundur ancak birkaç yılda bir cilalatmak gerekebilir çünkü uzun süre kullanımda üzerinde küçük çatlaklar oluşabilir. Mermer ise birçok avantaja sahip olmasına karşın asitli maddelerle temasında leke oluşturabilen bir malzemedir. Bu nedenle dikkatli kullanılması gerekir. Doğal taş tezgahlar diğer yöntemlere göre biraz daha maliyetli olabiliyor ama görüntüleri ve sağlam yapıları nedeniyle özellikle ahşap dolaplarla mükemmel uyum sağlıyorlar. Bu dekorda kullanılan granit tezgah dolaplar veya mermer tezgah dolaplar oldukça uyumlu ve ahenkli sonuçlar yaratabiliyor.

Mutfağınızı yenilerken ideal tezgah seçimi zor ve zaman alıcı olabilir. Tezgah malzemeleri seçeneklerinin çok olması yaşam stilinize ve mekanınıza en uygun malzeme seçimini güçleştirir. İdeal mutfak tezgahı malzemeniz benzersiz bir stile, dayanıklılığa sahip ve bakımı kolay olmalıdır. 

Granit, kesilip parlatılarak evlerde kullanıma hazır hale getirilen doğal taştır. Lekelenmeyi önlemek için her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilir. Parlaklığını koruyabilmesi için temizliği ılık su ve sabunla yapılmalıdır.

Böyle kuvvetli bir malzemenin çizilmesi zordur ve ısı değişikliklerine dayanıklıdır. Doğal taş olduğundan fazla renk seçeneği yoktur ve her bir parça birbirinden farklıdır. Mutfağın seçilen plakaya göre tasarlanması gerekir. Bunun her zaman çok kolay olmadığı akılda tutulmalıdır.

No Comments

Post A Comment

WhatsApp chat