Hiç bitmeyen trend: Granit Tezgah

Granit Tezgah, doğaltaş malzemelerin en tercih edileni olmaya devam ediyor. Sağlam yapısı, estetik görünüşü ile modası asla geçmeyecek granit tezgahların usta ellerde işlenmesi ve monte edilmesi en önemli unsurdur.

Yapımı

Tezgah üretimi yapılmadan önce mutlaka  tezgah alanı için doğru ve net ölçülerin alınması gerekmektedir. Granit tezgahın mutfakta kullanışlı bir tezgah oluşturması için tam olarak gereken metraj ve şeklin belirlenmesi doğru ustaların hünerli ellerinde şekillenmelidir. Seçilen granit modelleri üst düzey şekilde montaj yapılacak hale getirilmelidir. Mutfak giderlerine uygun yerlere evye için gereken boşlukların ve varsa duvardaki girintilerinde tezgahın üretimi aşamasında işlenmelidir. Üretim aşamasında granit tezgah çizik oluşmaması için özenle tesbit edilmelidir. 

Granit Fiyatları

Granit tezgah  fiyatları,  tezgah üretimi öncesinde hesaplanarak size sunulmaktadır. Ölçüsü alınan granit  fiyatı hesaplanabilmesi için granit renk kartelasından renk seçimin yapılması gerekir. 

Montaj

Montaj sonrası granit, özel cilası ile cilalanarak kullanıma uygun hale gelecektir.Tezgah montajı sonrası kullanıma bağlı olarak ilerleyen zamanlarda tezgaha bakım yapılabilir.

Tezgahınızı nasıl temizlemelisiniz.

Granit tezgah çok kullanışlı, sağlam ve çizilmeye oldukça dirençli bir malzemedir. Bu sebeple bakım için çok fazla uğraştırmaz hatta bakıma ihtiyacı yoktur da diyebiliriz. Mümkün oldukça ıslak bir bezle silinerek temizlenebilmektedir. Ayrıca çok etkili temizlik kimyasalları kullanılması granit tezgahın ek yerlerinde kullanılan yapıştırıcılara zarar verebilir. Bu alanlarda aşınmaya sebep olabilir. Bu nedenle aşırı etkili kimyasallardan özellikle kezzap, çamaşır suyundan kaçınmanızı öneririz.

No Comments

Post A Comment

WhatsApp chat