Dekton Tezgah

Dekton  aşınmaya karşı granitten dayanıklı olması onu ticari uygulamalar ve zemin gibi yüksek trafiğe sahip alanlar için ideal bir yüzey haline getirir. Diğer yüzeyler zaman içerisinde aşınırken, Dekton’un üst yüzeyi ürünün yaşamı boyunca korunur ve asla yüzeyin yenilenmesi veya yeniden parlatılması gerekmez.

Yüksek Donma ve Çözülme Direnci

Düşük termal genleşme katsayısı sayesinde aşırı sıcak ve aşırı soğukta oluşabilecek termal şoklara karşı dayanıklıdır. Donma ve çözülmeye karşı doğal direnci sayesinde en soğuk iklim koşullarında bile kullanılabilir.

Yüksek UV Direnci
Ultraviyole ışınlarına (UV) yüksek direnç gösterir ve zamanla solmaz, rengini kaybetmez. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 
Yüksek Ateş ve Isı Direnci
Yanmadan, alev almadan ve çatlamadan yüksek sıcaklıklara dayanabilir.
 
Yüksek Mekanik Direnç
Dekton, granitten 5 kat daha fazla olan bükülme mukavemeti ile tezgahlarınızda 30 cm’e kadar desteksiz konsola izin vererek daha geniş aralıklar üzerinde daha ince bir malzemeyle uygulanabilir. Dekton’un yüksek basınç dayanımı onu yürüyüş yolları, kaldırımlar için ideal malzeme yapar.
 
Ultra-sıkıştırma malzemelerin mekanik özelliklerini etkiler. Bu düzeyde bir sıkıştırma malzemenin düşük gözenekli olmasına önemli ölçüde katkı sağlar ve onu az bakım gerektiren, uzun ömürlü bir ürün haline getirir. Dekton ile yapılacak her şey olağandışıdır.
 
Dekton’un geliştirilmesinde ilk olarak, tüm süreci ve imalat sürecinde kullanılan partiküllerin özelliklerini görmek için, basit bileşenler kullanarak ham maddeleri sinterliyoruz. Bu süreçte üç boyutlu tasarım modellerini ve sonsuz estetik olanakları dizisini ortaya çıkaran 16 farklı dekorasyon tekniği kullanıyoruz.
0 Gözeneksiz
 
Dekton gözeneksizdir ve asla su tutmazlık işlemi gerektirmez. Sıvıların ve gazların yüzeye girişini kendiliğinden engellemesi onu bakımı kolay bir yüzey haline getirir.
 
Renk Sabitliği
 
Dekton’un üretim sürecinde plakalar arasındaki renk tutarlılığının daha iyi olmasını sağlayacak pigmentasyon ve tasarım kontrolü yapılır ve zamanla solmayan uzun ömürlü bir ürün ortaya çıkarılır. Montajı yapılan ürün yaşamı boyunca aynı yeni görünümü korur.
  
Boyut Sabitliği
Plakaların boyutları ve kalınlıkları sabittir. Özel bir düzeltme gerektirmez, montajı kolaydır.
 
Hidroliz Direnci
Hidrolize karşı yüksek dirençlidir.
 
Alev almayan malzeme
Alev almayan bir malzemedir ve yanmadan, tutuşmadan veya çatlamadan yüksek sıcaklıklara dayanabilir.


WhatsApp WhatsApp'tan ulaşın